Estetika

Nuosavų dantų estetinio vaizdo atkūrimas – viena iš dažniausiai atliekamų odontologinių procedūrų. Dantų problemų būna įvairių, tačiau tikrai nėra tokių, kurių nebūtų galima išspręsti. Mini protezavimas (laminatės) bei protezavimas dantų vainikėliais– pagrindiniai nuosavų dantų atkūrimo būdai, kurių pagalba galima atkurti ėduonies pažeistus, nudilusius bei nuskilusius dantis, pakoreguoti jų formą, spalvą ar dydį.
DANTŲ LAMINATĖS

Kaip ir bet kurioje kitoje srityje, taip ir odontologijoje vyrauja tam tikros tendencijos. Kažkada populiariausias pasirinkimas buvo estetinis plombavimas, šiandien – laminatės.
Jos, kaip ir plombos, skirtos nedidelių bei vidutinių defektų koregavimui. Tačiau privalumų turi kur kas daugiau. Skirtingai nei plombos, laminatės ilgainiui nekeičia spalvos bei netrupa. Dantų laminatės gaminamos laboratorijoje, kiekvienam pacientui individualiai, sukuriant reikiamą formą bei parenkant tinkamą atspalvį. Dantų paviršius padengtas laminatėmis atrodo itin natūraliai, o jų tarnavimo laikas kur kas ilgesnis nei estetinio plombavimo.

PROTEZAVIMAS VAINIKĖLIAIS

Protezavimas ant dantų atliekamas tuomet, kai jie yra pažeisti tiek, kad jų nebeįmanoma patikimai atkurti plombinėmis medžiagomis ar laminatėmis, bet dar galima išsaugoti nuosavus dantis. Dantų vainikėliai kaip ir laminatės, gaminami laboratorijoje, kiekvienam pacientui individualiai, sukuriant reikiamą formą bei parenkant tinkamą atspalvį. Mūsų klinikos dantų laboratorijoje vainikėliai gaminami tik iš cirkonio keramikos tam, kad būtų pasiektas geriausias galutinis rezultatas. Cirkonio keramika, bene, labiausiai vertinama protezavimo medžiaga, kuri pasižymi ypatingu tvirtumu, ilgaamžiškumu bei nepriekaištingu estetiniu vaizdu.

PROTEZAVIMAS ANT IMPLANTŲ

Protezavimas – antras dantų implantacijos etapas, per jį atkuriama matomoji danties dalis, dar kitaip vadinamas vainikėliu. Prie prigijusio implanto pritvirtintas dantų vainikėlis ne tik atrodo, bet ir tarnauja kaip sveikas nuosavas dantis.
Protezavimas atliekamas tik prigijus implantui (po 3–4 mėnesių). Tam, kad pacientui netektų būti be danties implanto gijimo laikotarpiu, po operacijos gali būti pritvirtintas ir laikinas dantis, kuris vėliau yra pakeičiamas nuolatiniu vainikėliu. Šių dienų odontologijoje, bene labiausiai vertinama cirkonio oksido vainikėliai. Dantys pagaminti iš šios šviesai pralaidžios medžiagos, atrodo itin gražiai ir natūraliai, pasižymi išskirtiniu tvirtumu. Šių vainikėlių gamyboje nenaudojamas metalinis karkasas, kuris dantims suteikia pilkšvą atspalvį ir gali sukelti alerginę reakciją. Dantų vainikėliai, pagaminti iš cirkonio oksido, naudojami priekinių, šoninių bei krūminių dantų srityje.

KONSULTACIJA
Kaip ir kasdieniniame gyvenime, taip ir odontologijoje, kiekvieną problemą galima išspręsti bent keliais skirtingais būdais. Konsultacija - tai pirmas odontologinio gydymo etapas.