Momentinė implantacija – pažangiausia metodika
Dantų implantavimas – tai pažangiausias prarastų dantų atkūrimas. Šios procedūros metu pažeistos ar trūkstamos dantų šaknys pakeičiamos dantų implantais, prie kurių protezavimo etape tvirtinami dantų vainikėliai – karūnėlės. Implantuoti dantys atrodo visiškai taip pat kaip ir tikri, nuosavi dantys bei atlieka tokią pat kokybišką kramtymo funkciją. Po vieno ar kelių dantų implantacijos, dažniausiai pacientas nejunta jokio diskomforto ir bemat gali grįžti prie įprastinės veiklos.
Dantų implantaciją „Bechara Clinic“ atlieka dviejų dešimtmečių patirtį turintis burnos chirurgas Dr. Soheil Bechara, užtikrinantis itin greitą, neskausmingą ir efektyvų sprendimą net sudėtingiausiais atvejais, o jaučiantiems stiprią baimę – ir taikant anestezijos sprendimus, tokius kaip intraveninė sedacija arba bendrinė nejautra.
Dr. Soheil Bechara specializacija – momentinė implantacija, kurios metu dantis gali būti atkuriamas implantu iš karto po jo pašalinimo. Tai net keliais mėnesiais, o kartais ir pusmečiu sutrumpina laiką iki protezavimo, leidžia pasiekti estetiškai nepriekaištingus rezultatus (išsaugant natūralią dantenų liniją, kokia ji buvo prieš pašalinant dantį).
Renkantis momentinę implantaciją, patiriate per pus mažiau diskomforto – vietoje dviejų chirurginių intervencijų, visas procesas bus atliktas vos per 1 apsilankymą.
Burnos chirurgas-implantologas Dr. Soheil Bechara apie momentinę dantų implantaciją
Aktualūs klausimai
Kodėl taip svarbu atkurti prarastus dantis implantais?
Danties atkūrimas implantais yra svarbus ne tik dėl išvaizdos ar kramtymo funkcijos atkūrimo, bet ir dėl bendros burnos ertmės sveikatos. Netekus vieno ar kelių dantų, toje vietoje žandikaulio kaulas negaudamas kramtymo apkrovos pradeda nykti, tirpti, todėl gretutiniai dantys keičia savo padėtį, ima formuotis netaisyklingas sąkandis, keičiasi veido forma. Šypsena, atkurta dantų implantais, suteikia pasitikėjimo savimi ir drąsos šypsotis bei juoktis be kompleksų.
Kokiais atvejais dantų implantacija nerekomenduojama?
Dantų implantacija nerekomenduojama jaunesniems nei 18 metų pacientams, kurių žandikaulis dar nėra pilnai susiformavęs.
Kokie yra dantų atkūrimo implantais etapai?
Konsultacija
Konsultacijos metu gydytojas atlieka rentgeno nuotrauką ir įvertinęs Jūsų atvejį, pateikia dantų implantavimo galimybes bei sudaro gydymo planą.
Chirurgija
Kad nejaustumėte jokio skausmo ar diskomforto, burnos ertmėje taikoma vietinė nejautra arba, jei to pageidaujate – intraveninė sedacija arba bendroji nejautra.
Chirurginiame etape, jei reikia pašalinami likę dantys ar jų šaknys, arba iš karto trūkstamų dantų vietose, atvėrus dantenas, įsriegiami implantai ir dantenos susiuvamos. Jeigu konsultacijos metu paaiškėja, kad Jūsų žandikaulio kaulo aptirpęs ir yra nepakankamas implantui įsitvirtinti, implantacijos metu gali būti atliekamos ir kaulo priauginimo ar sinuso dugno pakėlimo procedūros. Jei implantuojama priekinių dantų srityje, gijimo laikotarpiui pacientui yra pritvirtinami laikini dantų vainikėliai.
Protezavimas
Per kelis sekančius mėnesius iš titano pagamintas dantų implantas suauga su žandikaulio kaulu, osteointegracijos proceso metu. Praėjus 2-4 mėnesiams, ir įsitikinus, kad įsriegti implantai prigijo, pradedamas paskutinis, protezavimo etapas. Šio etapo metu prie implanto pritvirtinama matoma danties dalis – vainikėlis. Kiekvienas vainikėlis yra gaminamas individualiai dantų laboratorijoje, atsižvelgiant į paciento sąkandį, greta esančių dantų spalvą ir formą.
Kas yra momentinė implantacija?
Momentinė (vienmomentė) implantacija – tai procedūra, kai dantų implantas įsriegiamas į pašalinto danties vietą iškart po rovimo. Tai leidžia sutrumpinti danties atkūrimo trukmę, nes nebereikia laukti, kol žandikaulis visiškai užgis prieš implantaciją (sutaupomi 3-6 mėnesiai).
Ar momentinė implantacija yra skausminga?
Implantacija atliekama taikant vietinę nejautrą arba sedaciją, todėl pacientas nejaučia skausmo nei pašalinant dantį, nei įstatant implantą. Po procedūros gali būti jaučiamas lengvas maudimas, tačiau jis lengvai kontroliuojamas įprastais vaistais nuo skausmo.
Renkantis momentinę implantaciją, kaip tik patiriate mažiau diskomforto – vietoje dviejų vizitų chirurginėms procedūroms, visas procesas bus atliktas vos per vieną apsilankymą.
Ar momentinė implantacija gali būti atliekama visais atvejais?
Taip, patyręs chirurgas gali atlikti momentinę implantaciją praktiškai visais atvejais. Nors tam tikros sąlygos, kaip kaulo tankis ar infekcija, gali apsunkinti procedūrą, patyręs specialistas sugeba parinkti tinkamiausią metodiką ir implantus net ir sudėtingose situacijose.
Ar momentinė implantacija rizikingesnė už įprastą?
Ne, momentinė implantacija nėra labiau rizikinga už įprastą implantaciją. Priešingai, atliekama patyrusio specialisto, ji užtikrina greitesnį gijimą ir efektyvesnį kaulo išsaugojimą.
Prigijimo rodiklis tiek taikant momentinę, tiek tradicinę implantaciją, yra labai panašus.
Kaip pasiruošti dantų implantacijos procedūrai?
Prieš atliekant dantų implantacijos procedūrą, reikalinga odontologo konsultacija ir išsamus ištyrimas. Konsultacijos metu padaroma rentgeno nuotrauka, aptariamos galimybės ir sudaromas gydymo planas.
Prieš dantų implantaciją būtina apsilankyti pas burnos higienistą, kuris atliks profesionalią burnos higieną. Šio vizito metu bus pašalinti susidarę akmenys bei apnašos ant dantų.
Jei taikoma vietinė nejautra, likus porai valandų iki procedūros galite kažką lengvai suvalgyti. Jei procedūra bus atliekama taikant intraveninę sedaciją, būtina nieko nevalgyti ir nevartoti skysčių likus 6 valandoms iki operacijos. Jei operacija bus atliekama taikant sedaciją, būtina atvykti su lydinčiu asmeniu, kuris pasirūpins saugiu Jūsų grįžimu namo.
Ką turėčiau žinoti po dantų implantacijos procedūros?
Dažniausiai po vieno ar kelių dantų implantacijos pacientas nejunta jokio diskomforto ir bemat gali grįžti prie įprastinės veiklos.
Po dantų implantacijos procedūros, ypač jei implantuota daugiau dantų, galima tikėtis tinimo, kuris pasireiškia pirmas 3 dienas. Derėtų laikytis visų gydytojo rekomendacijų ir nurodymų. Vengti pernelyg stipraus burnos skalavimo, nei liežuviu, nei pirštais neliesti implantuotos vietos, kad neatverti žaizdos, kuri gali atitolinti gijimo procesą. Taip pat rekomenduojama bent 2-3 dienas susilaikyti nuo rūkymo, kuris gali sunkinti implanto prigijimą. Intensyvus rūkymas gali būti ir implanto neprigijimo priežastis.
Patariama kas 2-3 valandas pradėti švelniai skalauti burną šiltu vandeniu ar skalavimo skysčiu, jei taip nurodė gydytojas. Po kelių dienų reiktų pradėti skalauti dažniau – 3-4 kartus per dieną ir tai tęsti dvi savaites. Kitą dieną po dantų implantacijos galima imtis įprastos burnos priežiūros dantų šepetėliu, tik svarbu rinktis itin švelnų dantų šepetėlį. Atidi burnos higiena užkerta kelią uždegimo ar infekcijos susidarymui.
Apie savaitę laiko gali būti kiek sunkiau kramtyti ar praverti burną, gali atsirasti mėlynių, kurios pranyksta per keletą dienų, taip pat gali sausėti ir trūkinėti lūpos, – palaikykite jų drėkinimą kremu ar vazelinu.
Pirmąsias 24 valandas po procedūros rekomenduojama vartoti tik tokį maistą, kurio nereikia kramtyti (košes, jogurtus, tyreles ir pan.). Maistas ir gėrimai gali būti šilti, tačiau jokiu būdu ne karšti. Karštas maistas ir gėrimai gali paskatinti gausesnį ir ilgiau trunkantį kraujavimą. Venkite kieto, traškaus, lipnaus, sunkiai kramtomo ir aštraus, rūgštaus maisto. Svarbu, kad dantų implantai gautų kuo mažiau spaudimo ir kramtymo apkrovos.
Kokios yra dantų implantacijos kainos?
Dantų implantacijos kainas rasite ČIA.