Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/u167067635/domains/becharaclinic.lt/public_html/wp-content/plugins/elementor/core/base/document.php on line 345

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/u167067635/domains/becharaclinic.lt/public_html/wp-content/plugins/elementor/core/base/document.php on line 345
Anestezija - Bechara Clinic
REZERVUOKITE VIZITĄ
ŠIAI PASLAUGAI

Paslaugų kainos ir
finansavimo galimybės
  • Jei gražiais šypsenos pokyčiais norite džiaugtis jau dabar, o atsiskaityti būtų patogiau ateityje, galite pasinaudoti Jums patogesne išsimokėjimo galimybe:
  • Išsimokėjimo sutartis su klinika
  • Finansavimas iki 25 000 €
  • Sutarties laikotarpis iki 1.5 metų
  • Be pabrangimo
  • Išsimokėjimas bendradarbiaujant su klinika aptariamas individualiai po paciento konsultacijos ir gydymo plano sudarymo.
  • Jei esate apdraustas privačiu sveikatos draudimu, už suteiktas odontologines paslaugas mūsų klinikoje turite galimybę mokėti mažesnę dalį paslaugos kainos arba nemokėti nieko – gydymo paslaugas padengs draudimo bendrovė.
  • Už gydymo paslaugas galime išrašyti sąskaitą-faktūrą bet kuriai sveikatos draudimo bendrovei.
  • Susigrąžinsite visą arba dalį Jums kompensuojamos gydymo paslaugų sumos.
  • Registruodamiesi iš anksto įspėkite, kad už paslaugas norėsite atsiskaityti draudimu.
  • Vizito dieną turėkite asmens tapatybės dokumentą bei draudimo kortelę.
  • Draudimo kompanijų apmokamų paslaugų sąrašą galite rasti savo draudimo sutartyje ir jos prieduose.

Anestezija

Padedame nugalėti odontologijos baimę

Nors galime drąsiai pažadėti, kad nė vienos procedūros metu „Bechara Clinic“ nejausite skausmo dėka vietinės nejautros, kartais papildomi anestezijos sprendimai reikalingi komfortui – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jei patiriate stresą, baimę ir dėl to atidėliojate gydymą, o gal vaikui tiesiog neįmanoma išsėdėti kėdėje ir dėl to nukenčia gydymo kokybė – nejautra gali tapti tikru išsigelbėjimu. 
Nesidrovėkite savo nerimo paminėti gydytojui – klinikoje galite rinktis net tarp kelių anestezijos variantų, kuriuos visus atlieka patyrusi gydytoja anesteziologė-reanimatologė:

Kaukinė inhaliacinė nejautra (juoko dujos)
Tai negilaus miego būsena, dažniausiai taikoma vaikams, atliekant nesudėtingas odontologines procedūras, tokias kaip dantų šalinimas ar liežuvio pasaitėlio plastika. Kaukinė nejautra veikia apie 15–30 minučių, o po jos vaikas greitai atsibunda ir gali keliauti namo. Kad užmigtų, vaikas per kaukę įkvepia anestetikų („pripučia  balioną“) 6–8 kartus. Pradžioje, kol vaikas užmiega, vienas iš tėvų gali būti šalia, o prabudus po procedūros, tėvai vėl pakviečiami į kabinetą.
Intraveninė sedacija
Tai lengva anestezijos forma, kurios metu pacientui į veną leidžiami raminamieji vaistai, padedantys atsipalaiduoti, panirti į paviršinio miego būseną. Pacientas lieka sąmoningas, gali reaguoti į gydytojo nurodymus, tačiau jausis visiškai atsipalaidavęs. Intraveninė sedacija dažnai pasitelkiama, kai pacientai jaučia stiprų nerimą, tačiau nenori pilnos narkozės. Intarveninė sedacija gali trukti nuo 30 minučių iki keleto valandų. Sedacijos trukmė koreguojama taip, kad išliktų veiksminga visos procedūros metu. 
Bendroji nejautra (narkozė)
Tai gilaus miego būsena, kurios metu pacientas visiškai nieko nejaučia ir nereaguoja į išorinius dirgiklius, o po procedūros nieko neprisimena. Narkozės trukmę kontroliuoja anesteziologas, kuris stebi paciento būklę ir užtikrina, kad ji būtų palaikoma tik tiek, kiek reikia procedūrai atlikti.

Aktualūs klausimai

Anesteziją rekomenduojame, kai kamuoja nenugalima baimė, turite išreikštą pykinimo refleksą, bus atliekamos ilgai trunkančios, sudėtingos odontologinės procedūros, taip pat atvejais, kai tenka gydyti mažus vaikus
Anesteziją pacientai dažniausiai renkasi atliekant chirurgines dantų šalinimo ir implantacijos, periodontologines operacijas, siekiant atsikratyti nemalonių pojūčių endodontinio (dantų kanalų) gydymo metu.

Egzistuoja keletas bendrų kontraindikacijų, kurios apriboja anestezijos taikymą, ypač bendrinės nejautros atveju:

Nėštumas ar žindymo laikotarpis – tam tikros anestetikų rūšys gali būti pavojingos vaisiui arba gali patekti į motinos pieną, todėl šiuo laikotarpiu anestezija yra ribojama, nebent ji yra būtina gyvybei ar sveikatai.

Ūminės ligos arba lėtinių ligų paūmėjimas – karščiavimas, sloga ar kvėpavimo takų infekcijos, astmos paūmėjimas gali padidinti riziką, ypač dėl kvėpavimo komplikacijų. Tokiu atveju anestezija gali būti atidėta iki paciento pasveikimo.

Sunkios širdies patologijos – pacientai, kurie neseniai patyrė infarktą arba turi kitas širdies ligas, gali būti labiau pažeidžiami dėl anestezijos sukeliamo streso organizmui.

Centrinės nervų sistemos ligos – tam tikros neurologinės ligos, tokios kaip epilepsija, gali padidinti komplikacijų riziką naudojant bendrinę nejautrą.

Alergija tam tikriems anestetikams – pacientams, kurie turi alergiją anestetikams, gali pasireikšti rimtos reakcijos, todėl būtina pasirinkti saugius alternatyvius metodus.
Ūmios infekcijos

Hormoniniai sutrikimai – tam tikri hormonų disbalansai gali turėti įtakos organizmo atsakui į anestetikus, todėl būtina tai įvertinti.

Pilnas skrandis – jei pacientas valgė prieš procedūrą, tai gali padidinti aspiracijos (skrandžio turinio įkvėpimo) riziką, todėl pacientai turi būti nevalgę tam tikrą laiką prieš bendrinę nejautrą.

Šie veiksniai gali padidinti komplikacijų riziką arba paveikti anestezijos saugumą, todėl prieš procedūrą gydytojai visada kruopščiai įvertina paciento sveikatos būklę.

Prieš procedūrą
Išsami konsultacija su gydytoju anesteziologu, kuris įvertina paciento sveikatos būklę (širdies, kvėpavimo sistemos būklė, alergijos, vartojami vaistai ir kt.).
Pacientas pasirašo sutikimą dėl anestezijos.

Įvedimas į narkozę
Prieš prasidedant operacijai, pacientui yra įvedami anestetikai per veną arba per kvėpavimo takus, naudojant inhaliuojamus anestetikus.
Pacientas užmiega ir visiškai praranda sąmonę bei skausmo pojūtį.

Procedūros metu
Gydytojas arba anesteziologas nuolat stebi paciento būklę ir reguliuoja anestezijos gylį, kad pacientas išliktų nesąmoningas ir nejautrus skausmui.
Nuolat stebimos gyvybinės funkcijos (širdies ritmas, deguonies lygis kraujyje, kraujospūdis, kvėpavimas).

Pabudimas
Po procedūros anestezijos vaistai nutraukiami, o pacientas pamažu prabunda. Tai gali užtrukti nuo 15 minučių iki 1 valandos. Galimas mieguistumas, dezorientacija ar pykinimas, tačiau šie simptomai paprastai greitai praeina. Pacientas toliau stebimas nubudimo palatoje, kol visiškai atsigauna. Gydytojas sprendžia, kada pacientas pasiruošęs vykti namo.

Prieš procedūrą
Kaip ir bendrosios nejautros atveju, pacientas turi konsultuotis su anesteziologu, pateikti informaciją apie savo sveikatos būklę ir pasirašyti sutikimą taikyti sedaciją.

Įvedimas į sedaciją

Procedūra atliekama į veną įvedant ploną, trumpą kateterį, per kurį leidžiami raminamojo poveikio vaistai, sukeliantys mieguistumą ir atsipalaidavimą, tačiau pacientas išlieka dalinai sąmoningas ir gali reaguoti į gydytojo nurodymus, tačiau vėliau procedūros neprisimena.

Procedūros metu
Pacientas yra ramiame, mieguistame būvyje, bet gali reaguoti į paprastus gydytojo nurodymus, pvz., išsižioti. Gydytojas anesteziologas stebi pacientą ir kontroliuoja sedaciją, esant poreikiui ją pagilina arba pratęsia.

Pabudimas
Nutraukus sedaciją, vaistų poveikis greitai sumažėja, ir pacientas pabunda per keletą minučių. Po intraveninės sedacijos, lengvas mieguistumas gali kurį laiką išlikti, tačiau paprastai pacientai greitai atsigauna. Po procedūros kelias valandas reikėtų pailsėti ir vengti intensyvesnės veiklos. Rekomenduojama, kad kas nors palydėtų namo, kadangi gali būti sunkiau orientuotis erdvėje, vairuoti taip pat negalima.

Prieš procedūrą
Pacientas konsultuojasi su gydytoju, kuris įvertina jo sveikatos būklę ir sprendžia, ar kaukinė nejautra yra tinkama.

Įvedimas į kaukinę nejautrą

Pacientui uždedama kaukė, per kurią įkvepiami specialūs anestetikai, sumaišyti su deguonimi.
Įkvepiama keletą kartų (paprastai 6–8 kartus), kol pajuntamas atsipalaidavimas ir mieguistumas.

Procedūros metu
Kaukinės nejautros metu išlaikomas sąmoningumas, tačiau nejaučiama baimės ar diskomforto. Procedūros metu paciento kvėpavimas ir būklė yra stebimi gydytojo anesteziologo.

Pabudimas
Po procedūros anestetikų tiekimas nutraukiamas, ir jų poveikis praeina per keletą minučių. Pacientas jaučiasi atsipalaidavęs, tačiau greitai gali tęsti įprastą veiklą.
Rekomenduojama vengti intensyvios fizinės veiklos bent kelias valandas. Pacientas gali grįžti prie įprastų kasdienių veiklų po trumpo poilsio.

Prieš intraveninę sedaciją ar bendrąją nejautrą svarbu tinkamai pasiruošti, kad procedūra būtų saugi ir sėkminga:

Nevartokite maisto ir skysčių
Negalima valgyti maisto likus 6 valandoms iki procedūros ir nevartoti jokių skysčių, įskaitant vandenį, likus 2 valandoms iki anestezijos. Tai svarbu, nes maistas ar skysčiai skrandyje gali padidinti riziką, kad turinys gali patekti į plaučius (aspiracija) procedūros metu.
Informuokite gydytoją apie vartojamus vaistus ir sveikatos būklę
Jei vartojate vaistus (ypač kraujo spaudimą mažinančius, kraują skystinančius ar kitus svarbius vaistus), informuokite gydytoją. Kai kuriuos vaistus gali reikėti praleisti ar koreguoti dozę prieš anesteziją. Taip pat pasakykite gydytojui apie visas sveikatos problemas, tokias kaip širdies ligos, astma, cukrinis diabetas, ar alergijos anestetikams, nes tai gali turėti įtakos anestezijos parinkimui.
Venkite alkoholio ir tabako
Alkoholis ir tabakas gali paveikti organizmo reakciją į anestetikus, todėl rekomenduojama jų nevartoti bent 24 valandas iki procedūros.
Rinkitės patogią aprangą
Procedūros dieną dėvėkite laisvus ir patogius drabužius, kad galėtumėte atsipalaiduoti. Rūbai turėtų būti lengvai atraitojamomis rankovėmis (kateteris dažniausiai įvedamas alkūnės lenkmenyje). Taip pat nerekomenduojama dėvėti jokių aksesuarų ar juvelyrikos, kurie gali trukdyti procedūrai. 
Psichologinis pasiruošimas
Jei jaučiate nerimą dėl procedūros, svarbu apie tai pranešti gydytojui iš anksto. Gydytojas padės rasti tinkamiausią anestezijos sprendimą ir suteiks patarimų, kaip nurimti prieš procedūrą.
Pasirūpinkite lydinčiu asmeniu
Po intraveninės sedacijos ar bendrosios nejautros negalėsite patys vairuoti. Rekomenduojama pasirūpinti, kad kas nors Jus parvežtų namo ir prireikus pabūtų šalia pirmąsias valandas po procedūros.
Nusiteikite ilsėtis
Po anestezijos gali prireikti kelių valandų ar net dienos, kol visiškai atsigausite. Būkite pasiruošę tam, kad po procedūros galite jaustis pavargę, ir venkite intensyvios veiklos.

Tinkamai pasiruošus, tiek intraveninė sedacija, tiek bendrinė nejautra yra saugios procedūros, užtikrinančios komfortą ir neskausmingą gydymo eigą.

Anestezijos paslaugų kainas rasite ČIA.

Anestezija vaikams

Kaukinė nejautra paprastai atliekama vaikams nuo 3 metų amžiaus. Šis amžius yra dažniausiai rekomenduojamas, nes vaikai jau yra pakankamai subrendę, kad suprastų procedūrą ir galėtų kvėpuoti per kaukę be didesnio pasipriešinimo.

Bendroji nejautra (narkozė) vaikams gali būti taikoma nuo ankstyvo amžiaus, net ir kūdikiams, jei tai būtina dėl medicininių priežasčių. Paprastai ji yra naudojama, kai būtina atlikti sudėtingesnes, ilgai trunkančias odontologines procedūras.

Prieš procedūrą svarbu užtikrinti, kad vaikas nevalgytų bent 6 valandas ir negertų bent 2 valandas prieš anesteziją. Jei vaikas vartoja kokius nors vaistus, būtina apie tai informuoti gydytoją, kuris atliks nejautrą arba sedaciją, kad būtų galima atitinkamai parinkti gydymo metodą.

Į kliniką rekomenduojama atvykti, vaiką aprengus patogiais drabužiais, kad jis jaustųsi laisvai ir nebūtų suvaržytas.

Taip pat svarbu psichologiškai paruošti vaiką prieš apsilankymą. Papasakokite vaikui, kad dantukų gydymas bus neskausmingas, nes gydytojas duos vaistukų, kurie padės jam jaustis ramiai ir mieguistai. Patikinkite, kad tėveliai bus šalia – palydės vaiką iki gydytojo kabineto ir jį pasiims po procedūros, todėl viskas bus saugu ir ramu.

Kaukinė nejautra yra labai gerai toleruojama daugumai pacientų, su minimaliais šalutiniais poveikiais. Tai gali būti lengvas pykinimas, kuris praeina per trumpą laiką.
Tačiau, kaip ir bet kuri kita anestezijos forma, kaukinė nejautra turi tam tikrų kontraindikacijų, tokių kaip sunki kvėpavimo takų liga ar paciento alergija įkvepiamiesiems anestetikams. Todėl prieš taikant šią nejautrą, būtina išsamiai įvertinti paciento sveikatos būklę.

Atsibudimas. Po anestezijos vaikas gali būti mieguistas, sunkiau orientuotis, tačiau tai normalu. Kai kurie vaikai gali būti irzlesni arba neramūs, – šie simptomai praeina per kelias valandas. Svarbu būti kantriems ir užtikrinti, kad vaikas jaustųsi saugiai bei komfortiškai.
Mityba. Po anestezijos rekomenduojama pradėti nuo mažų gurkšnelių vandens ar kitų skysčių. Jei vaikas jaučiasi gerai, po kelių valandų galima pasiūlyti lengvą maistą, pvz., košes, jogurtą, bananus. Venkite sunkiai virškinamo ar aštraus maisto pirmą dieną po procedūros.

Stebėjimas. Po anestezijos tėvams patariama atidžiai stebėti vaiką, ypač pirmąsias kelias valandas. Stebėkite, ar nekyla pykinimas, galvos svaigimas ar kiti šalutiniai poveikiai. Jei pastebite neįprastus simptomus, kreipkitės į gydytoją.

Fizinė veikla. Reikėtų vengti intensyvaus fizinio krūvio 24 val. po anestezijos. Leiskite vaikui pailsėti namuose, o žaidimai lauke, važiavimas dviračiu ar sportas, gali būti atidėtos kitai dienai.