Dantų higiena yra atliekama siekant saugoti ne tik dantų, bet ir visos burnos ertmės sveikatą. Tai padeda laiku pastebėti pakitimus, ankstyvą kariesą, nuvalyti susikaupusius nešvarumus bei akmenis. Profesionali burnos higiena tai pat būtina procedūra prieš kiekvieną odontologinį gydymą. Tai ne tik kosmetinė dantų priežiūros procedūra, bet ir prevencija, siekiant gydymo metu išvengti nereikalingų uždegimų, gijimo komplikacijų. Įprastai profesionali burnos higiena rekomenduojama kas pusę metų, tačiau išskirtiniais atvejais profesionali burnos higiena atliekama ir dažniau. Pavyzdžiui, burnos higiena asmenims, turintiems dantų implantus ar fiksuotus protezus, būtina kas 6 mėnesius, o pacientams nešiojantiems dantų breketus – kas 4 mėnesius arba taip dažnai, kaip rekomenduoja higienistas.
Natūraliai laikui bėgant aplink dantis susidaro minštosios ir kietosios dantų apnašos dar vadinamos dantų akmenimis. Kietosios dantų apnašos šalinamos pasitelkiant rankinius instrumentus ir ultragarsinį skalerį. O atsikratyti minkštųjų apnašų bei pigmentinių dėmelių padeda nupurškimas kalcio karbonato milteliais (soda). Po apnašų šalinimo visi dantų paviršiai nupoliruojami su specialia pasta.
Reguliarios burnos higienos procedūros padeda išvengti ankstyvosios stadijos dantų ir burnos ertmės ligų. Nepakankama burnos ertmės higiena gali sukelti tokias dantų ir dantenų ligas kaip gingvitas, periodontitas ir dantų akmenis. Gingvitas tai dantenų uždegimas pasireiškiantis aplink dantis susidariusiomis apnašomis. Bakterijų kupinos apnašos sudirgina audinius, šie tampa jautrūs ir ilgainiui gali lemti dantų praradimą.
Kita dažna liga, susijusi su netinkama burnos higiena, yra periodontitas. Trumpai tariant, tai sunkesnė gingvito stadija pasireiškianti kraujuojančiomis dantenomis, kaulo tirpimu, nemaloniu bakterijų sukeliamu kvapu. Norint išvengti dantų ir dantenų atlikti – būtina kaskart daryti profesionalią burnos higieną.