Dantų protezavimas

Dantų protezavimas atliekamas esant dideliems dantų pažeidimams, kai nuosavo danties nebegalima atkurti plombinėmis medžiagomis. Protezavimas taip pat pasitarnauja restauruojant nudilusius, nuskilusius ar estetiškumą praradusius dantis ir tuo pačiu visapusiškai išsaugojant dantų funkcijas.
KADA REIKĖTŲ RINKTIS DANTŲ PROTEZAVIMĄ?

Dantų protezavimą reikėtų rinktis esant stipriems dantų vainiko pažeidimams ar po endodontinio gydymo. Dantų protezavimas gali pakeisti dideles dantų plombas, kurios yra linkusios trupėti, nuskilusius ar nudilusius dantis. Taip pat yra rekomenduojama protezuoti negyvus dantis, nes jie yra labiau linkę skilinėti ar net lūžti. Dantų protezavimass gali užtikrinti negyvų, pilkumą įgavusių dantų tvirtumą ar kai sveikų dantų kontūrai – sienelės yra pažeistos neatstatomai. Dantų protezavimas atkuria danties pažeidimus bei pirminę išvaizdą, sukuria harmoningą šypseną.

DANTŲ PROTEZŲ RŪŠYS

Dantų protezavimas skirstomas į du būdus: išimami protezai ir fiksuoti, neišimami protezai. Pastaruosius dantų protezus vertėtų rinktis, norint išsaugoti natūralių dantų vaizdą ir jaustis komfortiškai. Fiksuoti, neišimami protezai – tai individualiai Jums pagaminti dantų vainikėliai, kurie yra tvirtinami ant jūsų nuosavų dantų ar ant įsriegtų dantų implantų.

IŠIMAMI DANTŲ PROTEZAI

Dantų protezavimas išimamais dantų protezais yra finansiškai palankesnis ir tinka tais atvejais, kai fiksuotas protezavimas nėra galimas. Kitaip nei fiksuoti protezai, išimami nėra tokie ilgaamžiški ir komfortiški. Jie neužtikrina pilnavertiškos kramtymo funkcijos ir natūralių dantų išvaizdos. Išimamus protezus gali tekti atidžiau prižiūrėti nei įprasta.

Dantų plokštelė

Dantų plokštelė tinka tuomet, kai trūksta keleto ar net visų dantų. Ji susideda iš plastikinės dantenų imitacijos ir pačių dantų, o pati plokštelė prie tikrų dantų yra prikabinama kabliukais. Kiek patogesnis variantas – elastinė plokštelė, kuri įšilusi tampa lanksti ir lengviau priglunda burnoje.

Lanko atraminis protezas

Lanko atraminiai protezai geriausiai pritaikomi, kai trūksta keleto ar tik vieno danties. Jie tvirtinami kabliukais prie sveikų atraminių dantų. Lanko atraminiai protezai taip pat yra patogiau fiksuojami ir prie jų lengviau priprantama lyginant su plokštele.

protezavimas
FIKSUOTI (NEIŠIMAMI) DANTŲ PROTEZAI

Fiksuotas protezavimas pilnai atkuria kramtymo funkcijas, atrodo estetiškai ir yra itin komfortiškas. Vainikėliai yra pritvirtinami prie danties arba implanto, taip atstodami natūralių dantų kramtymo funkciją bei estetinį vaizdą. Dantų vainikėliai gaminami individualiai, atsižvelgiant į greta esančius paciento dantis. Pažeistą dantį galima protezuoti vieną, kelis, šalia esančius, ar visus dantis norint gražesnės šypsenos.

Cirkonio keramikos vainikėlis

Cirkonio oksidas naudojamas dantų vainikėlių gamybai arba kaip karkasinė medžiaga ant kurios paviršiaus dengiamas keramikos sluoksnis. Dantų vainikėliai pagaminti iš cirkonio oksido pasižymi ypatingu tvirtumu. Cirkonis – šviesai pralaidi medžiaga, tad vainikėliai pagaminti iš šios medžiagos sukuria ir itin natūralią dantų išvaizdą. Protezavimas dantų vainikėliais pasitelkiamas stipriai pažeistų dantų atkūrimui ar esant didelėms plomboms, kurios dažnai trupa ir reikia jas nuolatos keisti.

Laminatės

Dantų laminatės vienas iš populiariausių bei saugiausių estetinio restauravimo metodų šiandieninėje odontologijoje. Procedūros metu ant danties priekinio paviršiaus tvirtinama itin plona iš keramikos pagaminta plokštelė, atkartojanti natūralią danties formą ir skaidrumą, todėl sukuriama ypatingai estetiška šypsena. Dantų laminatėmis galima koreguoti ar visiškai transformuoti dantų išvaizdą, formą, dydį ir spalvą. Ši estetinė dantų procedūra pasaulyje itin populiari ne be reikalo – tai maksimalus šypsenos pokytis ir natūralus rezultatas su minimalia invazija.

Tiltinės konstrukcijos

Tiltinis dantų protezas taikomas kai yra vieno ar keleto dantų trūkumas greta esančių dantų eilėje. Protezavimo metu greta esantys dantys yra apšlifuojami ir pagamintas tiltinis protezas fiksuojamas ant atraminių, apšlifuotų dantų, tokiu būdu, viduryje buvęs dantų trūkumas yra atstatomas, gražinant dantų lanko vientisumą.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Fiksuotus protezus, dantų vainikėlius rekomenduojama prižiūrėti taip pat kaip ir natūralius dantis, o štai išimami protezai reikalauja šiek tiek atidesnės priežiūros nei įprasta. Užsilikusius maisto likučius ar kitus nešvarumus patariama kruopščiai išvalyti po kiekvieno valgio, taip pat kas pusmetį atlikti burnos higieną.

Dantų protezavimas patartinas norint išvengti dantų sveikatos problemų ar diskomforto. Pavyzdžiui, protezavimas ant implantų gali padėti sustabdyti žandikaulio kaulo nykimą.

Jeigu darosi sunku kąsti bei kramtyti maistą, o maisto likučiai užsilieka trūkstamų dantų ertmėse sukeldami diskomfortą, tuomet dantų protezavimas yra tai, kas padės vėl drąsiai šypsotis bendraujant su aplinkiniais.

SOHEIL BECHARA
Burnos chirurgas, Gydytojas odontologas
INGRIDA ŽIUGŽDAITĖ
Gydytojas odontologas
JOLITA RUGINIENĖ
Gydytojas odontologas
GYDYMO EIGA

Konsultacija + gydymo plano sudarymas

Implantacija (danties rovimas, kaulo priauginimas ir implantacija)

Laikino danties pritvirtinimas

Protezavimas (po 2-4 mėn.)

REGISTRUOTIS