Dantų implantacija

Dantų implantavimas – tai pažangiausias prarastų dantų atkūrimas, bei alternatyva dantų protezams. Šios procedūros metu pažeistos ar trūkstamos dantų šaknys pakeičiamos dantų implantais, prie kurių pritvirtinami dantų vainikėliai - karūnėlės. Implantuoti dantys vizualiai atrodo visiškai taip pat kaip ir tikri, nuosavi dantys bei atlieka tą pačią kramtymo funkciją. Po vieno ar kelių dantų implantacijos, dažniausiai pacientas nejunta jokio diskomforto ir bemat gali grįžti prie įprastinės veiklos.
subpage-heading
VIENMOMENTIS DANTŲ IMPLANTAVIMAS

Momentinis implantavimas – tai pažangus gydymo metodas, kurį taikant per 1 vizitą galima atlikti dvi procedūras: pašalinti nesveiką dantį, jo užuomazgas ar šaknį ir iškart į tą pačią vietą įsriegti implantą. Taikant šį gydymo metodą, po danties rovimo dažniausiai nebereikia laukti 2-6 mėnesių tam, kad būtų galima saugiai atlikti implantaciją.

Dėl trumpesnio gydymo laiko šis metodas yra pranašesnis nei įprasta dantų implantacija. Atliekant momentinę procedūrą sumažinamas ir vizitų bei chirurginių intervencijų skaičius, taip nesukeliant papildomų nepatogumų ar streso.

Pirmojo vizito metu atliekamos visos chirurginės procedūros: pašalinamas nereikalingas dantis ar dantys, įsriegiami implantai, o pageidaujant, gijimo laikotarpiui pritvirtinami laikini dantys. Po 2-3 mėnesių, prigijus įsriegtam implantui, laikini dantys pakeičiami nuolatiniais.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Dantų implantaciją siūlome tik tuomet, kai pacientas nebeturi nuosavo danties arba kai esamas dantis yra pažeistas taip, kad jo nebeįmanoma patikimai atkurti plombuojant ar protezuojant.
Dantų implantavimas yra būtinas, kai trūksta vieno, kelių ar net visų dantų. Netekus danties, svarbu nedelsti ir laiku pakeisti jį implantu, kadangi laikui bėgant ir nieko nedarant galima susidurti su didesnėmis problemomis.

Danties atkūrimas implantais yra svarbus ne tik dėl išvaizdos ar kramtymo funkcijos atkūrimo, bet ir dėl bendros burnos ertmės sveikatos. Netekus vieno ar kelių dantų toje vietoje žandikaulio kaulas negaudamas kramtymo “apkrovos” pradeda nykti, gretutiniai dantys keičia savo padėtį, to pasekoje formuojasi netaisyklingas sąkandis. Šypsena atkurta dantų implantais suteikia pasitikėjimo savimi ir drąsos šypsotis bei juoktis be nerimo.

Dantų implantacija nerekomenduojama jaunesniems nei 18 metų pacientams, kurių žandikaulis nėra pilnai susiformavęs. Taip pat pacientams sergantiems kai kuriomis lėtinėmis ligomis ar pacientams, kurie daug rūko. Šios priežastys gali lemti dantų implanto neprigijimą.

Prieš atliekant pirminę dantų implantavimo procedūrą, reikalinga odontologo konsultacija ir išsamus ištyrimas. Konsultacijos metu padaroma rentgeno nuotrauka, aptariamos galimybės ir sudaromas gydymo planas.

Prieš dantų implantaciją būtina apsilankyti pas burnos higienistą, kuris atliks profesionalią burnos higieną. Šio vizito metu bus pašalinti susidarę akmenys bei apnašos ant dantų.

Jei taikoma vietinė nejautra, likus porai valandų iki procedūros galite kažką lengvai suvalgyti. Jei procedūra bus atliekama taikant intraveninę sedaciją, būtina nieko nevalgyti ir nevartoti skysčių likus 6 valandoms iki operacijos. Jei operacija atliekama taikant sedaciją būtina atvykti su lydinčiu asmeniu, kuris pasirūpins saugiu

Įprasta pilna dantų implantavimo procedūra trunka 2-4 mėnesius, o procedūros atliekamos kelių vizitų pas odontologą metu. Dantų implantacija skirstoma į kelis etapus:

Konsultacija

Konsultacijos metu gydytojas atlieka rentgeno nuotrauką ir įvertinęs Jūsų atvejį pateikia dantų implantavimo galimybes bei sudaro gydymo planą.

Chirurgija

Kad nejaustumėte jokio skausmo ar diskomforto, burnos ertmėje taikoma vietinė nejautra arba, išskirtiniais atvejais, anestezija.

Chirurginiame etape pašalinami likę dantys ir jų šaknys arba iš karto trūkstamų dantų vietose, atvėrus dantenas, įsriegiami dantų implantai ir dantenos, apgaubiančios implantą, susiuvamos. Jeigu konsultacijos metu paaiškėja, jog Jūsų žandikaulio kaulo nepakanka implantavimui, tai to pačio vizito metu gali būti atliekamos ir kaulo priauginimo ar sinuso dugno pakėlimo procedūros.Jei implantuojama priekinių dantų srityje gijimo laikotarpiu pacientams yra pritvirtinami laikini dantų vainikėliai.

Protezavimas

Per kelis sekančius mėnesius iš titano pagamintas dantų implantas suauga su žandikaulio kaulu, vadinamojo „osteointegracijos“ proceso metu. Praėjus 2-4 mėnesiams ir įsitikinus, kad įsriegti implantai prigijo pradedamas paskutinis, protezavimo etapas. Šio etapo metu prie implanto pritvirtinama matoma dalis – dantų vainikėlis. Kiekvienas vainikėlis yra gaminamas individualiai dantų laboratorijoje, atsižvelgiant į paciento sąkandį, esamų, nuosavų dantų spalvą, formą.

Dažniausiai po vieno ar kelių dantų implantacijos pacientas nejunta jokio diskomforto ir bemat gali grįžti prie įprastinės veiklos. Jei buvo atlikta pilna žandikaulio atstatymo procedūra, kelias dienas gali būti matomas patinimas ar juntamas maudimas, kuriam numalšinti po implantacijos skiriami vaistai, kuriuos privalu vartoti, kaip nurodė gydytojas.

Jei visgi implantuotoje vietoje yra jaučiamas maudimas, skausmas, ar minimalus kraujavimas, patartina šiuos simptomus malšinti šaldant maudžiančią vietą. Jeigu jaučiamas didesnis skausmas, galima vartoti nereceptinius skausmą malšinančius vaistus arba vaistus, kuriuos paskiria gydytojas.

Kad gijimas vyktų sklandžiau, rekomenduojama bent kelias dienas po procedūros valgyti tik minkštą maistą. Svarbu, kad dantų implantai gautų kuo mažiau spaudimo.

Itin svarbu pasirūpinti atidesne burnos higiena, tam pakanka įprastinio dantų valymo dantų
šepetėliu, dantų siūlu ir burnos skalavimo skysčiu. Taip sumažinsite dantų implantų neprigijimo riziką.

REKOMENDACIJOS

Pirmąsias 24 valandas po procedūros rekomenduojama vartoti tik tokį maistą, kurio nereikia kramtyti (košes, jogurtus,tyreles ir pan.). Maistas ir gėrimai gali būti šilti, tačiau jokiu būdu ne karšti. Karštas maistas ir gėrimai gali paskatinti gausesnį ir ilgiau trunkantį kraujavimą. Venkite kieto, traškaus, lipnaus, sunkiai kramtomo ir aštraus, rūgštaus maisto.

Po chirurginės dantų implantacijos procedūros galima tikėtis tinimo, kuris išryškėja pirmas 3 dienas. Derėtų laikytis visų gydytojo rekomendacijų ir nurodymų. Vengti pernelyg stipraus burnos skalavimo, nei liežuviu, nei pirštais neliesti implantuotos vietos, kad neatverti žaizdos, kuri gali atitolinti gijimo procesą. Taip pat rekomenduojama bent 2-3 dienas susilaikyti nuo rūkymo, kuris gali sunkinti implanto prigijimą. Intensyvus rūkymas gali būti ir implanto neprigijimo priežastis.

Patariama kas 2-3 valandas pradėti švelniai skalauti burną šiltu vandeniu ar skalavimo skysčiu, jei taip nurodė gydytojas. Po kelių dienų reiktų pradėti skalauti dažniau – 3-4 kartus per dieną ir tai tęsti dvi savaites. Kitą dieną po dantų implantacijos galima imtis įprastos burnos priežiūros dantų šepetėliu, tik svarbu prieš tai suminkštinti jo šerelius po karštu vandeniu. Atidi burnos higiena užkerta kelią uždegimo ar infekcijos susidarymui.

Apie savaitę laiko gali būti kiek sunkiau kramtyti ar praverti burną, gali atsirasti mėlynių, kurios pranyksta netrukus, taip pat gali pradėti sausėti ir trūkinėti lūpos, palaikykite jų drėkinimą kremu ar vazelinu.

beachara-image-block
SOHEIL BECHARA
Burnos chirurgas, Gydytojas odontologas
GYDYMO EIGA

Konsultacija + gydymo plano sudarymas

Implantacija (danties rovimas, kaulo priauginimas ir implantacija)

Laikino danties pritvirtinimas

Protezavimas (po 2-4 mėn.)

REGISTRUOTIS