Tarp Lietuvos ir Italijos – burnos chirurgas S.Bechara, kuriam neišsprendžiamų atvejų tiesiog nėra

2023 birželio, 23

Viskas apie Soheilį Becharą neįprasta – jo odontologijos klinika, labiau primenanti SPA centrą, vietoje balto chalato – juoda gydytojo apranga bei sportinis automobilis, kurio numeriai – SM1LE (angl. „šypsena“). Neblėstanti ugnelė akyse ir moto, kuriuo vadovaujasi susitikęs su pacientu – „neišsprendžiamų atvejų nėra“, padrąsina net labiausiai bijančius odontologo kėdės.

Charizmatiškas burnos chirurgas implantologas, kilęs iš Libano, Lietuvą namais vadina jau 24 metus (kadaise spontaniškai pasirinko studijuoti odontologiją LSMU). Tarptautinėse konferencijose Soheilis garsina Lietuvos vardą, o artimiausia profesinė draugystė chirurgą sieja su Italija – jau kelerius metus jis yra „JDental Care“ itališkų dantų implantų ambasadorius, pirmasis atnešęs išskirtinius jų produktus ir inovatyvius gydymo metodus į Lietuvą.

Odontologijos klinikos Vilniuje „Bechara Clinic“ ir „Implamedika“ dantų implantų bei protezavimo detalių įmonės vizionierius, atlikęs tūkstančius odontologinių operacijų, šiandien dalijasi savo patirtimi ir įžvalgomis, lėmusiomis sėkmę dantų implantologijos srityje.

Esate pasakojęs, kad sprendimas atvykti į Lietuvą studijuoti odontologijos buvo visiškai spontaniškas, kaip ir pasirinkimas po studijų savo gyvenimą toliau kurti čia. O dabar galite pasigirti išskirtine karjera. Atrodo, kad į gyvenimą išties žvelgiate paprastai ir su šypsena – priimate sėkmingus sprendimus be didelių apmąstymų, lyg lėktumėte sportiniu automobiliu ir mėgautumėtės vėju. Kokia viso to paslaptis?

Sprendimas atvykti į Lietuvą ir studijuoti odontologiją tikrai buvo spontaniškas ir lemtingas pasirinkimas, bet niekada to nesigailėjau. Turiu puikią karjerą, mėgstamą darbą. Žinoma, ne viskas priklauso nuo sėkmės ir spontaniškumo. Užkulisiuose slypi atsidavimas, sunkus darbas ir žinių troškimas. Stengiuosi būti žingsniu (ar trimis) priekyje, nuolat mokytis ir tobulėti savo srityje.

Atlikote tūkstančius odontologinių operacijų – tai išties įspūdingi skaičiai. Su kokiais įsimintiniausiais ar sudėtingiausiais atvejais susidūrėte?

Nemažai įsimintinų atvejų, su kuriais teko susidurti, susiję su pacientais, kurių žandikaulio kaulas smarkiai sunykęs. Tada tradicinėms implantavimo procedūroms paprastai prireikia kaulo priauginimo.
Tačiau didžiuojuosi, kad esu implantologijos inovacijų priešakyje – plačiai taikau pažangius sprendimus, pavyzdžiui, zygomatinius ir nasalinius implantus. Šie specializuoti implantai, skirti įtvirtinti tiesiai į skruostikaulius arba nosies kaulą, pašalina būtinybę atlikti kaulo priauginimo ar sinuso dugno pakėlimo procedūras.
Šis metodas leido man sėkmingai atkurti daugeliui pacientų, kurie anksčiau buvo laikomi sudėtingais atvejais, dantų funkciją ir šypseną vienos procedūros metu.
Žinoma, kiekvieno paciento atvejis užima ypatingą vietą mano širdyje, nes kiekvienas iš jų prisideda prie mano, kaip profesionalo, augimo. Nesvarbu, ar tai būtų sudėtingų anatominių problemų sprendimas, ar pacientų nerimo valdymas, ar tobulo estetinio rezultato sukūrimas, ši patirtis skatina mano aistrą tobulėti.

Ar dažnai tenka susidurti su klaidingais pacientų įsitikinimais, susijusiais su dantų implantais? Kokie mitai gajausi?

Dažniausiai pasitaikantys mitai – kad implantacija itin skausminga ir po jos tenka ilgai sveikti, kad implantai tinka tik jaunesniems žmonėms arba kad jie sriegiami vien grožio tikslais.
Tačiau dėl technologijų progreso implantavimo procedūros tapo paprastesnės, greitesnės ir neskausmingos. Amžius nėra ribojantis veiksnys, o implantai suteikia funkcinę ir, žinoma, estetinę naudą. Šviesti pacientus man labai svarbu, kad šie klaidingi įsitikinimai būtų išsklaidyti.

Į kokius pagrindinius veiksnius turėtų atsižvelgti pacientai, nuspręsdami atlikti dantų implantavimo operaciją?

Vienas svarbiausių dalykų, ką turėtų padaryti pacientai, apsisprendę atlikti dantų implantacijos operaciją, yra nuodugnus informacijos ieškojimas. Labai svarbu rasti tinkamą kliniką ir gydytoją, kurių specializacija – dantų implantologija ir kurie yra sukaupę pakankamą sėkmingų operacijų patirtį.
Pacientai turėtų išsiaiškinti gydytojo kvalifikaciją, patirtį, pasidomėti pacientų atsiliepimais, kad įsitikintų, ar renkasi kvalifikuotą ir patikimą specialistą. Juk implantas – tik varžtelis. Visas menas slypi gydytojo rankose.

Į ką atsižvelgiate rinkdamiesi dantų implantų prekių ženklus, su kuriais norite dirbti? Kokių konkrečių savybių ieškojote tokiame ženkle kaip „JDental Care“? Kuo šie implantai išsiskiria iš kitų, esančių rinkoje, ir kokią naudą jie teikia tiek pacientams, tiek gydytojams?

Ieškodamas dantų implantų gamintojo, su kuriuo norėčiau dirbti, pirmenybę teikiau išskirtinei kokybei, patikimumui ir moksliniam pagrįstumui. Italų kompanija „JDental Care“ iš karto patraukė mano dėmesį dėl nuoseklaus atsidavimo moksliniams tyrimams ir plėtrai, inovatyvių implantų modelių ir pažangių technologijų.
Iš tiesų, ji išsiskiria tuo, kad yra atvira tokių gydytojų kaip aš indėliui. Turėdamas galimybę dalyvauti kuriant produktus ir inovacijas su „JDental Care“, savo įžvalgomis ir patirtimi prisidedu prie dantų implantologijos ateities. Glaudžiai bendradarbiaudamas su šiuo gamintoju, galiu užtikrinti, kad dantų implantai ne tik atitiks, bet ir viršys mano ir pacientų poreikius bei lūkesčius.

Ar turėdamas didelę patirtį dantų implantologijos srityje pastebėjote kokių nors naujų tendencijų ar pasiekimų, kurie, Jūsų manymu, lems šios srities ateitį?

Kaip jau minėjau, vienas reikšmingiausių pasiekimų yra implantai, kuriuos naudojant nereikia atlikti kaulo priauginimo procedūrų. Ilgieji zygomatiniai ir nasaliniai implantai kardinaliai pakeitė gydymą pacientų, turinčių didelį viršutinio žandikaulio kaulo sunykimą.
Be to, pažangių skaitmeninių technologijų integravimas, tokių kaip kompiuteriu valdoma implantacija, leidžia tiksliai planuoti ir atlikti gydymą, ženkliai sumažindama žmogiškų klaidų riziką.

Kaip edukuojate kolegas odontologus, pasirinkusius dirbti su „JDental Care“ implantų sistema? Ar yra kokių nors specialių mokymo arba švietimo programų, kurias siūlote?

Tikiu „atvirų durų“ principu, todėl mielai kviečiu jaunus rezidentus ir esamus gydytojus stebėti operacijas mano klinikoje. Tai leidžia jiems iš arti susipažinti su implantacijos procedūromis, skirtingais pacientų atvejais ir jų sprendimo būdais taikant naujus metodus.
Be to, nuolat organizuojame įvairius seminarus, kaip pranešėjas dalyvauju tarptautinėse konferencijose, jose dalijuosi savo žiniomis ir patirtimi su „JDental Care“ sistema.

Kas Jūsų darbe žavi iki šiol ir priverčia kas rytą šokti iš lovos?

Galimybė atkurti šypsenas ir grąžinti pacientams gyvenimą keičiantį pasitikėjimą savimi – tai teikia didžiulį pasitenkinimą ir pilnatvės jausmą. Implantologijos srityje nuolat kyla naujų iššūkių, kurie kursto aistrą ieškoti naujovių ir spręsti problemas.
Galima sakyti, esu šypsenų kolekcininkas. Galybė nuotraukų „prieš“ ir „po“ jau tapo mano pašaukimo įrodymu. Taip, tai dėl šypsenų kas rytą su džiaugsmu šoku iš lovos!

Kompanija „JDental Care“ yra atstovaujama penkiasdešimtyje valstybių: nuo Australijos, JAV, Kanados, Kinijos iki Europos ir Skandinavijos šalių. Su šiuo implantų gamintoju dirba keli šimtai tūkstančių odontologų visame pasaulyje. Kasmet įsriegiama apie pusė milijono implantų.

Straipsnį rasite čia.