Skubi odontologinė pagalba

Kai skauda dantį, pasireiškia dantenų tinimas, iškrenta plomba ar protezas, įvyksta nelaimingas atsitikimas – neverta laukti, kol skausmas paūmės ir taps nebepakeliamas. Klinikoje Bechara yra susibūrę geriausi odontologijos specialistai visai šeimai, tad greitą ir efektyvų sprendimą rasime net sudėtingiausiais atvejais. Skubi odontologinė pagalba klinikoje Bechara Vilniuje suteikiama artimiausiu galimu metu, o už gydymą galima atsiskaityti dalimis.

Skambinkite +370 648 01616 ar rašykite info@becharaclinic.lt
Galimos danties skausmo priežastys

Bet koks dantų skausmas ar dantenų patinimas dažniausiai rodo, kad burnos ertmėje vyksta nepageidaujami procesai. Tai ignoruojant, gali vystytis rimtesnes problemas iššaukiančios odontologinės ligos. 

Viena iš dažniausių danties skausmo priežasčių – dantų ėduonis ir jo sukeliamos komplikacijos. Iš pradžių pastebimos tik nedidelės danties spalvą keičiančios dėmelės, tačiau vėliau gali atsirasti nemalonūs pojūčiai, pvz., trumpalaikis danties gėlimas nuo saldaus ar šalto maisto, gėrimų. Jei dantų ėduonis negydomas, pažeidžiami gilesni danties sluoksniai, formuojasi dar gilesnės ertmės, dėl kurių skausmas stiprėja. Dėl ėduonies kylančio skausmo atsiradimą provokuoja šaltis ir karštis, kontaktas su kietu, saldžiu, rūgščiu maistu. Pradinėje ėduonies stadijoje dantis yra gydomas be gręžimo ir plombavimo, tad geriausia gydymą pradėti anksti.

Jei ėduonis ilgą laiką negydomas, dažnu atveju išsivysto danties pulpos uždegimas arba pulpitas. Giliose kariozinėse ertmėse bakterijos ir toliau ardo maisto likučius, išskiria žalingas rūgštis. Ertmė gilėja tol, kol bakterijos pasiekia minkštąjį danties audinį, liaudiškai vadinamą „nervu“. Bakterinei infekcijai patekus į danties vidų, sukeliamas uždegimas. Pulpito metu jaučiamas skausmas išsiskiria savo stipriu intensyvumu, mat minkštajame dantų audinyje yra labai daug nervinių galūnėlių, kurios itin jautrios bet kokiems dirgikliams. Skausmas gali išplisti iki žandikaulio, galvos ar kaklo srities. Skausmą vėlgi gali paskatinti šaltas, karštas, saldus, kietas maistas ir kiti dirgikliai, tačiau šis skausmas, priešingai nei ėduonies atveju, tęsiasi ilgai ir savaime nepraeina. 

Po negydomo pulpos uždegimo, dantis tampa „nebegyvas“, tačiau uždegiminiai procesai vyksta toliau. Jų metu gali susidaryti danties pūlinys, pasireiškiantis itin stipriu skausmu. Tokio skausmo geriau neignoruoti, nes danties pūlinys yra rimtos infekcijos šaltinis burnoje, galintis prisidėti net prie kelių dantų netekimo.

Tad ką daryti, jei skauda dantį? Svarbiausia nedelsti, kol išsivystys stiprus dantų skausmas ir iškart kreiptis skubios odontologinės pagalbos. Ligos diagnozavimas ankstyvosiose stadijose palengvina bei sutrumpina gydymo procesą, dažnu atveju reikalauja minimalios invazijos. Prireikus danties šalinimo, procedūra klinikoje Bechara Vilniuje yra atliekama patyrusio burnos chirurgo, greitai ir be skausmo. Vidutinė danties rovimo trukmė vos 10 – 30 minučių.

Dantų traumos

Nepageidaujami mikroorganizmai į danties vidų gali patekti ne tik per karieso ar kitų ligų suformuotas ertmes, bet ir per įvairius danties įtrūkimus ar lūžius. Dantų traumos gali pasireikšti kaip smulkūs emalio įtrūkimai, taip ir dideli vainiko arba danties šaknies lūžiai. Sporto, nelaimingų nutikimų metu ar tiesiog kramtant kietą maistą įskilęs ar nuskilęs danties paviršius gali sukelti danties jautrumą saldžiam arba rūgščiam maistui. Skausmas dažnai sustiprėja kramtymo metu. Sudėtingais dantų traumos atvejais būtina kuo skubiau uždėti priešuždegiminius vaistus, nes, jei dantis skilo iki vidinės dalies, į ją gali prasiskverbti infekcija, prasidėti pulpitas.

Estetinės problemos ir protezų priežiūra

Dėl traumų arba per kieto maisto valgymo pasitaiko atvejų, kuomet pacientams iškrenta plomba, estetiniai protezai (pvz., dantų laminatės) ar lūžta vainikėliai, užklotai, implantų karūnėlės. Taip nutikus, pergyventi nereikia – odontologas sugrąžins estetinį vaizdą kiek įmanoma skubiau.

Dantenų uždegimas

Dantenų uždegimas, dažniausiai atsirandantis dėl bakterinių apnašų ir pasireiškiantis dantenų kraujavimu bei dantų skausmu, yra viena dažniausiai pasitaikančių dantenų ligų. Esant dantenų uždegimui dantys gali tapti jautresni karštam ir šaltam dirgikliams, sukeldamas dantų skausmą arba netgi dantų paslankumą, lemti periodontito išsivystymą. Kai kuriais atvejais dantenų uždegimas gali vystytis ir progresuoti nesukeldamas  stipraus skausmo ar kraujavimo, tačiau gali būti matomas dantenų patinimas. Tai pastebėjus, svarbu kreiptis į odontologus ligos gydymui iškart, neatsiradus kitų nepageidaujamų simptomų.

Skubi odontologinė pagalba vaikams

Visos minėtos dantų bei dantenų ligos gali nutikti ir mažiesiems pacientams. Klinikoje Bechara vaiko komfortui odontologo kabinete skiriame ypatingą dėmesį. Vizito metu švelni, puikiai su vaikais bendraujanti odontologė rūpestingai apžiūrės ir sutvarkys visus dantukus be skausmo, nesukeldama nereikalingų baimių.